Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
28.05 16:08 - Как да приготвим кремообразно пиле фрикасе
Автор: cvetit01 Категория: Рецепти   
Прочетен: 464 Коментари: 2 Гласове:
1


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 Необходими продукти:

  • Пилешко месо: 500 г (филе или обезкостено бутче)
  • Краве масло: 50 г
  • Олио: 2 с.л.
  • Брашно: 3 с.л.
  • Кисело мляко: 400 г (1 кофичка)
  • Яйца: 2 бр. (жълтъци)
  • Чесън: 2 скилидки (пасирани)
  • Лимонов сок: 2 с.л.
  • Лимонова кора: 1 ч.л. (настъргана)
  • Пилешки бульон: 500 мл
  • Подправки: сол, черен пипер, пресен магданоз
  • Начин на приготвяне:
  • Сварете месото: Нарежете пилешкото на хапки и го сварете в подсолена вода. Запазете бульона.
  • Запържете брашното: В дълбок тиган загрейте маслото и олиото. Запържете брашното до златисто за 1-2 минути.
  • Добавете течността: Налейте на тънка струя 500 мл от топлия пилешки бульон. Бъркайте непрекъснато, за да няма бучки.
  • Застройте соса: В купа разбийте жълтъците с киселото мляко и лимоновия сок. Добавете малко от топлия сос към млякото (темпериране). Изсипете сместа обратно в тигана.
  • Овкусете и поднесете: Добавете пилешкото месо, чесъна и лимоновата кора. Оставете да къкри 5 минути на слаб огън. Поръсете с черен пипер и ситно нарязан магданоз.
  •  

  •  
  •  



Гласувай:
1



1. katan - Чудесна идея!
28.05 19:41
Фрикасе не съм готвила от 100:) години, а имам много филета от хубави пилета във фризера.
Правя на децата жулиени или хапки в еър-фраера с различни маринати.
Като каже някое: "Бабо, може ли?" Знам за какво става дума:).
Фрикасето го правех с прясно мляко и индийско орехче. Без магданоз.
Ще трябва да пробвам твоята рецепта.
Благодаря!
цитирай
2. cvetit01 - Благодаря!
28.05 20:10
Благодаря!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: cvetit01
Категория: Рецепти
Прочетен: 8830
Постинги: 4
Коментари: 7
Гласове: 23
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930